Tel:031-33932224-26-27

کیسه جاروبرقی

 

استفاده صحیح از جاروبرقی به عنوان یکی از همه کاره ترین لوازم نظافتی در خانه باید به درستی انجام شود یعنی باید بدانید که چه چیزهایی را هرگز نباید با جاروبرقی تمیز کرد تا موجب آسیب نشود.  هر چیزی نمی تواند بدون وارد کردن آسیب توسط جارو مکیده شود. در این جا 5 مورد را نام می‌بریم که باید آن ها را با روشی دیگر تمیز کنید.

چیزهایی را که نباید با جاروبرقی تمیز کرد:

گرد و غبار خیلی ریز

چنانچه به تازگی  خانه ی خود را بازسازی کرده اید، باقی مانده های سمباده زنی یا دیگر ذرات ریز را با جاروبرقی جارو نکنید، شما باید به جای آن از یک ماشین با استقامت تر (مانند جاروبرقی هایی که لوله و مخزن بزرگ دارند) استفاده نمایید. گرد و غبارهای خیلی ریز، فیلتر یا پاکت جاروبرقی را فوراً مسدود کرده و در نتیجه ماشین شروع به برگرداندن خاک ها به درون هوا می کند.

تکه های بزرگ شیشه

باید بدانید که تکه های بزرگ شیشه ی شکسته برای جاروبرقی شما خطرناک هستند. آن ها ممکن است  پاکت جاروبرقی را سوراخ کرده، در لوله ی جارو مانده یا داخل جارو را خراش دهند. بنابراین برای تمیز کردن آن ها به جای جاروبرقی از جارو دستی استفاده نمایید.

غذای خیس (یا هر چیز مرطوب دیگر)

در واقع جاروبرقی معمولی شما برای برداشتن و نظافت چیزهای خیس طراحی نشده است، خواه حبوبات خیس، غذای مرطوب سگ یا حتی مقداری از غذای ریخته شده باشد. به جای آن از یک دستمال کاغذی استفاده کنید، یا برای کارهای بزرگ یک جاروبرقی دو کاره مخصوص سطوح خشک و خیس بخرید.

 خاکستر شومینه

گفتنی است که این خاکسترها گرما را در خود نگه می دارند و همچنین ذرات بسیار ریزی هستند. بنابراین آن ها را با یک جاروبرقی عادی تمیز نکنید. حداقل 4 روز به خاکسترها اجازه دهید که خنک شوند، سپس از جاروبرقی دو کاره خیس/خشک برای نظافت آن منطقه استفاده نمایید.

 سکه، گیره ی کاغذ یا اشیای ریز دیگر

زمانی که این گونه موارد را روی کف زمین می بینید بسیار وسوسه انگیز است که خیلی راحت با جاروبرقی روی آن ها بکشید، اما ممکن است داخل برس چرخنده گیر کرده و یا تکه های پلاستیکی داخل وسیله را بشکنند. 

چه چیزهایی را می توانید با جاروبرقی تمیز کنید؟

 مو

بهتر  است که نقاط مورد علاقه ی سگتان روی تخت و مبل را به صورت هفتگی با جاروبرقی جارو کنید اما مراقب باشید موها داخل برس جارو در هم گیر نکنند.

 شن

در صورتی که تکه های بزرگ سنگ برای جاروی شما خوب نیستند، تکه های کوچک شن می توانند از میان اتصالات لوله ی جاروبرقی عبور کنند.

 غلات خشک

گفتنی است که خوراکی های میان وعده – مانند غلات، کورن فلکس، چیپس و یا خرده های نان و شیرینی- به سادگی با جاروبرقی تمیز می شوند.

                                                                             

مزایای پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی دارای فواید بسیار زیادی است که در این بخش برخی از آنها را بیان خواهیم کرد:

پاکت جاروبرقی به صـورت 4 لایه بوده و باعث می گردد ذرات معلق، گرد و غبار و سـایر آلـودگی ها از پاکت جاروبرقی عبـور نکرده و از گردش این ذرات كه باعـث ایجاد بیمـاری و حساسیت های گوناگون میگردد در منزل و محـل كار جلوگـیری نماید و محیطـی مناسـب برای شـما و فرزندانتان فراهم می نماید .

بعلـت اینكـه در اتصـال لایه هـای مخـتلف برخـلاف سـایر پاكتـهای كاغـذی از هیچگونه چسـبی استفاده نمی شـود ( با استفاده از سیسـتم روز دنیا لمینت می‌شود) منافذ فیلـتر براحتی مسـدود نگردیده و در حجم ثابت در مقایسه با پاکت جاروبرقی امكان جذب گرد و غبار بیشتری را داشته و در نتیجه تعـداد مصـرف پاکت جاروبرقی نسـبت به كاغذی كاهش میابد و همچنین بدلیل عدم ایجاد مقاومت نابرابر امکان پاره شدن این پاکت ها در دستگاه جاروبرقی منتفی گردیده و از نفوذ آلودگی به داخل دستگاه و صدمه به آن جلوگیری می نماید.

استفاده از سیستم پیشرفته در لمینت لایه های پاکت جاروبرقی باعث می شود در هنگام بكارگیری فشار كمتری به موتور جاروبرقـی وارد گردد و طـول عمـر جاروبرقی افزایش یابد. متأسفانه بدلیل عدم لمینت در تعداد زیادی از پاكتهـای وارداتی صدمات فراوانی به جاروبرقی ها وارد میگردد.

تعویض پاکت جاروبرقی

شاید فکر کنید بی اهمیت باشه ولی رعایت کردن همین نکات کوچک در مورد پاکت جاروبرقی عمر لوازم برقی رو چند برابر میکند.

دیدید مخزن کیسه جاروبرقی همیشه پر از خاکه اینم یه راه حل داره

اگر پاکت جاروبرقی پارچه ای هست حتما از نمایندگیش یکی دیگه هم بگیرید.

موقعی که حس میکنم پر شده در مخزنشو باز میکنم ولی به کیسه دست نمیزنم چون با کوچکترین حرکتی خاک بلند میشه سوراخشو با چسب کاغذی کاملا میپوشونم بعد درش میارم اینجوری موقع خالی کردن هم خاک تو ریه آدم نمیره

و اونو خارج از منزل توی فضای باز خالی میکنم و حسابی میتکونم ولی دیگه توی جاروبرقی نمیذارم چون در هر صورت بیرونش خاکی میشه اونو تمیز میشورم و نگه میدارم تا دفعه بعد که کیسه بعدی پر میشه حالا از کیسه زاپاس استفاده میکنم

با این روش مخزن کیسه جارو برقی همیشه تمیز میمونه 

درضمن فیلتراشو هم هر چند وقت یه بار بشورید و سالی یک بار هم عوض کنید.

نکات نگهداری از جاروبرقی

گردآوری سایت کیسه جاروبرقی . ابتدا به این نکته توجه کنید که نباید با جاروبرقی به مانند برده ها رفتار کرد چرا که بسیاری اصلا حواشان به بدنه این دستگاه نیست و آنرا به هر دیواری در خانه می کوبند. همچنین سعی کنید دکمه های آن را با دست فشار دهید یا اگر دوست ندارید این کار را با فشار کمتری با پا انجام دهید. برخی همیشه با پا محکم روی دستگاه می زنند تا دکمه ای کار کند.

بعد از بدنه جارو به سراغ لوله خرطومی آن می رویم که بیشتر به عنوان طناب از آن استفاده می شود. معمولا خانم ها هر بار با استفاده از خرطومی جارو را به سمت خودشان می کشند در حالی که با این حرکت بیشتر اتصالات لوله با جارو ضعیف شده و همچنین لوله نیز بعد از چند حرکت از بین می رود.

از جاروبرقی تنها به اندازه ای که می تواند انتظار داشته باشید برای مثال از آن تنها برای جمع کردن گرد و خاک استفاده کنید. جمع کردن مایعات را بیشتر سعی کنید با استفاده از دستمال باشد. همچنین روی سرامیک خیلی از جاروبرقی استفاده نکنید تا هم دستگاه شما خراب نشود و هم سرامیک ها احتمال شکستنشان کاهش یابد.

کیسه جاروبرقی و فیلتر جاروبرقی از مهمترین قست های داخلی آن است که همیشه باید حواستان باشد تا تمیز و خالی از آلودگی باشند. کیسه جاروبرقی را هر هفته  یکبار حتما خالی کنید همچنین در مورد فیلتر نیز زمان تعویضش را از فروشنده بپرسید. استفاده از کیسه های یکبار مصرف برای جاروبرقی ها می تواند گزینه مناسبی باشد.

به عنوان نکته پایانی همیشه به یاد داشته باشید که نباید از جاروبرقی به مدت زیاد کارکشید. برای مثال بعد از تمیز کردن هر اتاق چند دقیقه به جارو استراحت بدهید تا موتور آن گرم نشود. رعایت نکردن این نکات همه میتواند عمر جاروبرقی شما را به نصف کاهش دهد.

چگونه پاکت جاروبرقی را خالی و تمیز کنیم؟

مشکل اصلی:

وقتی بیشتر از نصف  پاکت جاروبرقی پر شده، جاروبرقی نمی تواند به خوبی آشغال ها را درون خودش بکشد. کار جاروبرقی سخت می شود و حتی امکان دارد به موتوراش هم آسیب برسد. بنابراین باید زود به زود آن را خالی کنید.

راه حل:

برای ۳۰ ثانیه جاروبرقی را روشن کنید تا تمام گرد و خاک و آشغال هایی که در لوله جاروبرقی و باقی بخش ها مانده، درون پاکت جاروبرقی کشیده شود. یک تکه کاغذ مچاله کنید و در سوراخی که لوله جاروبرقی به آن متصل می شود فرو کنید تا موقع خالی کردن از آن گرد و خاک خارج نشود. بعد کیسه جاروبرقی را در یک کیسه پلاستیکی بزرگ بگذارید، در کیسه را تا جایی که می توانید ببندید و کیسه جارو را بتکانید. بعد  پاکت جاروبرقی را پشت و رو کنید، آن را با آب گرم بشویید و بگذارید خشک شود.

کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی کاغذی دارای مختلف و برخی دارای میکروفیلتر می باشند که فیلتر در داخل جارو برقی قرار می گیرد. به ازای مصرف هر 4 پاکت، یک فیلتر کافی می باشد.

 کیسه جاروبرقی از جنسی شبیه پارچه ساخته شده ولی یکبار مصرف می باشد ، این مدل از پاکت ها بسیار بهداشتی و ضدمیکروب و مناسب برای فضاهای دربسته و محیط های بهداشتی است.

داخل بسته 5 عدد پاکت یک بار مصرف قرار دارد. پاکت های بهداشتی  نسبت به پاکت های کاغذی دارای 50 درصد عمر بیشتر و هم چنین عملکرد فیلترینگ بهتر می باشند

جنس 4 لایه کیسه جاروبرقی از خروج گرد و خاک داخل پاکت به بیرون جلوگیری می کند. پس از پر شدن می توان با کشیدن درب پاکت آن را کاملأ بست و از خروج گرد و خاک داخل پاکت جلوگیری شود.

کیسه جاروبرقی دائمی: برخی از جاروبرقی ها با کیسه های دائمی عرضه می شوند . این کیسه ها از جنس پارچه فیلتری هستند و بعد از پر شدن قابل تخلیه و استفاده مجدد می باشند.