Tel:031-33932224-26-27

پودر چربی گیر و قطعه شویی درخشان

 

در صنعت امروز از مواد مختلفی از جمله مواد قطعه شویی ، پودر قطعه شویی ، مواد موتور شویی ، و پودر موتور شویی جهت تمیز کاری قطعات صنعتی سیلندر جهت استفاده در دستگاه های قطعه شویی و سیلندر شویی استفاده می کنند.

همچنین  برای تولید یک قطعه صنعتی و فلزی پس از انجام یک سری ماشین کاری، پرسکاری و عملیات مختلف بر روی فلزات و قرار داشتن در محیط‌های کارگاهی و عملیاتی لایه های چربی و انواع آلودگی های سطحی بر روی قطعات قرار میگیرد که لازم می گردد جهت آماده سازی و عملیات نهایی و حتی بسته بندی نهایی و ورود قطعه به بازار هدف، یک سری تمیزکاری نهایی بر روی قطعات صنعتی انجام بگیرد که این آماده سازی نهایی شامل رنگ کاری، انواع آبکاری و پوشش ها و... می باشد که چربی گیر باعث ایجاد پوشش بادوام بهتر بر روی قطعات می گردد و بسیاری از موارد باعث صرفه جویی در مصرف رنگ و مواد آبکاری می شود چون پوشش بروی سطح عاری از چربی، به مراتب مصرف کمتر مواد پوششی را به دنبال خواهد داشت و در تست اسپری پوشش های رنگ و آبکاری زمان بسیار زیادی در این تست مقاومت خواهند کرد و پوشش رنگ از روی فلزاتی که با پودر قطعه شویی چربی گیری شده باشند و عملیات فسفاته کاری بر روی آنها انجام شده باشد به سختی پوسته خواهند شد و دوام بسیار زیادی خواهند داشت.

                                                                                                            

خواص مواد چربی گیر و قطعه شویی:

کشش سطحی مینیمم ، اکتیویته ماکسیمم، PH ثابت بالا، پایداری چربی گیر در محلول، سختی گیری آب موجود در محلول، جلوگیری از خورده شدن قطعه، قابلیت شستشو، غیر سمی بودن، افزایش مقاومت به خوردگی، قدرت پراکنده نمودن، از مهمترین ویژگی های دیسپرس و امولسیون کننده چربی‌های جدا شده از سطح فلزی است که باعث آب کشی آسان قطعه پس از چربی گیری است.   

                                            

مکانیزم چربی گیرها:

مکانیزم چربی گیرها براساس چندین واکنش شیمیایی و فیزیکی است.

صابونی شدن: یک واکنش شیمیایی(هیدرولیز) بین گونه اسیدی( چربی گیاهی و حیوانی) و پایه قلیاییت صورت می گیرد. به عنوان مثال حاصل هیدرولیز تری گلیسیرید درون روغن های طبیعی و چربی ها به گونه گلیسرول و اسید های چرب تبدیل شود.

در واکنش بدی با پایه قلییت یک نمک محلول در آّب از گونه اسید چرب حاصل می شود(صابون).

Detergency: جابجایی مواد جامد یا محلول روغنی از سطح کار، این کار توسط مواد سورفکتنت انجام می گیرد، انرژی را کاهش می دهد و سپس باعث امولسیون شدن مواد می شود. قطعاً هم زدن به جابجایی خاک از سطح نمونه کمک می کند. نمونه ای از تکان دادن عبارتست از آلتروسونیک، الکتروکلینیکنگ(آندی، کاتدی، یا جابجایی کاتدی آندی زمانی).

امولسیون شدن: دیسپرس شدن روغن یا چربی به طوری که در محلول حالت معلق داشته باشد که این کار بیشتر توسط سورفکتنت انجام می گیرد. سورفکتنت همچنین باعث پایداری امولسیون شده و از ماسیدن چربی برسطح جلوگیری می کند.

حلالیت:

بعضی سورفکتنت ها موجب می شوند که ذرات چربی حالت محلول پیدا کند و به اصطلاحی امولسیون مولکولی انجام شود.

اصولاً چربی گیرها از لحاظ ساختاری به سه دسته تقسیم می شود:

1-چربی گیرقلیایی

2-چربی گیر ختثی

3-چربی گیراسیدی

چربی گیر قلیایی: موجب هیدرولیز چربی، مرطوب شدن سطح قطعه، پراکنده شدن و امولسیون شدن چربی در محلول و نرم سازی آن می شود. این نوع تمیز کننده ها را می توان به صورت دستمال کشی، اسپری دستی، اسپری اتوماتیک و با روش غوطه وری بکار برد. در فرایند تمیزکاری می توان از عواملی همچون گرما، همزدن و یا جریان الکتریکی استفاده کرد.

چربی گیر اسیدی: برا رفع زنگ زدگی و دیگر عوامل ناشی از خوردگی به کار می رود. در برخی موارد نیز برای ایجاد پوشش فسفاته سطح را فعال می کند. پاک کننده های اسیدی به طور معمول به صورت غوطه وری استفاده می شوند. در موارد محدودی می توان از پاک کننده های اسید ملایم به روش پاششی نیز استفاده کرد . دمای فرایند تمیزکاری اسیدی و زمان چربی گیری توسط آن معمولاً نسبت به پاک کننده های قلیایی پایین تر است.

این مواد چربی گیر و قطعه شویی بجای ترکیبات آلی نظیر بنزین و پرکلرواتیلن که غالبا آتش زا و گران می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

پودرچربی گیر  و قطعه شویی درخشان از جمله پودر های با قدرت بالای چربی گیر است که در گروه های مختلفی از جمله پودر چربی گیر دوگانه، پودر چربی گیر آلومینیوم شور، پودر چربی گیر آهن و چدن تولید می شود.

این پودر برای استفاده در دستگاه های قطعه شویی و به صورت قوطه وری قابل استفاده بوده و همچنین می توان برای سایر سطوح چرب جهت شستوشو استفاده نمود.

فشار مورد نیاز برای اسپری محصول:

فشار مورد استفاده جهت استفاده انجام امور پاششی حدود 1.4 تا 2 بار باشد.

غلظت:

میزان غلظت مورد استفاده بسیار وابسته به میزان چربی است برای چربی های 3 تا 5 درصد و برای چربی های بالا تا درصد هم غلظت افزایش می‌یابد.( 1 کیلوگرم پودر چربی گیر در 100لیتر آب مخلوط می گردد )

دما: 

معمولا دما نیز به میزان چربی نیز وابسته است برای چربی گیر آلومینیوم معمولا دمای بالاتری مورد استفاده است و معمولاً در دمای 75 تا 80 درجه مورد استفاده است.

زمان :

زمان غوطه وری و پاشش نیز وابسته به میزان چربی است.

زمان غوطه وری و پاشش از 2 تا 20 دقیقه متفاوت است.

نکته:

1-پودر چربی گیر و قطعه شویی به آب کاملاً تمیز اضافه شده و با هیچ پودر یا مایع دیگری مخلوط نشود.

2-شارژ پودر چربی گیر و قطعه شویی بایستی دائماً با اندازه گیری میزان قلیاییت تنظیم شود.

3-به طور کلی پس از استفاده از چربی گیر و قطعه شویی لازم است سطح، یک بار آبکشی گردد تا از رسوب دوباره مواد بر سطح فلز جلوگیری شود.

4-هنگام کار با این محلول استفاده از دستکش الزامیست.

5-درصورت تماس با دست، صورت یا چشم ها محل آلوده شده را با مقدار زیادی آّب بشویید.

طریقه مصرف:

×ابتدا نیمی از وان را با آب پرکنید.

×به میزان لازم به نسبت حجم وان از پودر یا مایع چربی گیر داخل وان بریزید (چون این ترکیب شدیداً قلیایی است فرایند انحلال آن باعث ایجاد گرمای شدید می شود لذا از تماس آن با پوست بدن جلوگیری کنید)

×پس از انحلال کامل، وان را با آب پرکنید و آن را همزده تا کاملا یکنواخت شود.

×دما را به مقدار مورد نیاز برسانید، وان آماده است.

قیمت پودر چربی گیر و قطعه شویی درخشان

جهت اطلاع از قیمت وخرید پودر چربی گیر وقطعه شویی درخشان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
031-33931215
09308521492

 


 

 

کلمات کلیدی

پودر سیلندر شویی | پودر موتور شویی پودر قطعه شویی | پودر مناسب برا قطعات صنعتی پودر سیلندر شوئی | پودر شستشو موتور خودرو فروش مواد سیلندر شوئی پودر شستشو ماشین الات صنعتی | قیمت قطعه شور | فروش پودر چربیگیر | پودر شوینده سیلندر | پودر شوینده موتور پودر الومینیوم شور سیلندر خرید مواد شوینده کارواش | مواد شوینده خودرو |